fbpx

turnusy Wakacyjne tus 2024

dla dzieci w klasach 0-3

wsparcie rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka​
Zajęcia w Gdyni i Gdańsku

Ten turnus jest dla Twojego dziecka, jeżeli:

Dlaczego warto?

aż 20 godzin zajęć

trening kluczowych umiejętności społecznych

wykwalifikowana kadra – trenerzy TUS i psycholodzy

małe grup – max. 7 osób

Czym jest Turnus TUS?

Turnus TUS to 20 godzin zajęć, realizowanych w ciągu wybranego tygodnia wakacyjnego, pozwalający przybliżyć zarówno uczestnikom, jak również Rodzicom najważniejsze zagadnienia Treningu Umiejętności Społecznych. Spotkania odbywają się codziennie i mają formułę warsztatową. Celem turnusu TUS jest wsparcie rozwoju społeczno-emocjonalnego Twojego dziecka.

Gdzie?

W naszych przystosowanych do potrzeb dzieci gabinetach – w Gdyni przy ul. Kapitańskiej 33 oraz w Gdańsku przy ul. Sobótki 10b.

Na czym będziemy się skupiać?

Tematyka turnusów skupiona jest wokół:

 • trenowania umiejętności współpracy i współdziałania w grupie
 • radzenia sobie w sytuacji ekspozycji społecznej
 • umiejętności redukowania napięcia i stresu
 • radzenia sobie w prawdziwych sytuacjach społecznych – np. zrobienie zakupów, prowadzenie rozmowy przez telefon
 • podnoszenia samooceny
 • nawiązywania nowych znajomości
 • inicjowania i podtrzymywania interakcji
 • doskonalenia umiejętności komunikacyjnych
 • ćwiczenia asertywności i wyznaczania granic osobistych
 • rozwiązywania problemów

Jak to wygląda w praktyce?

 • Nasze Turnusy są skierowane do dzieci z klas 0-3 (roczniki 2014-2018)
 • spotkania odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku – każdego dnia realizujemy 4 godziny zajęć w wybranym bloku – porannym w godz. 9.00 – 13.00 lub popołudniowym w godz. 13.30 – 17.30.
 • Zajęcia mają formę warsztatów, dlatego prowadzone są w małych, maksymalnie 7 osobowych grupach.
 • Przez cały czas trwania warsztatów dzieci są pod opieką 2 wykwalifikowanych terapeutów/trenerów TUS.
 • Na koniec każdego Turnusu prowadzimy indywidualne konsultacje podsumowujące, podczas których przekazujemy Rodzicom nasze obserwacje i wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem.

Terapeuci

Trenerzy TUS prowadzący nasze zajęcia to psycholodzy i pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem i ogromną pasją do swojej pracy. Poza prowadzeniem zajęć TUS, wielu z nich kształci również innych specjalistów, prowadząc szkolenia i wykładając na uczelniach wyższych.

mgr Justyna Michalik

mgr Magdalena Tryjanowska

mgr Zuzanna Maniecka

mgr Martyna Siecla

mgr Aleksandra Car

mgr Alicja Siwicka

Martyna Piórek

Cena turnusów TUS 2024

Zapisz swoje dziecko na turnus:

 • 5 dni zajęć terapeutycznych
 • aż 20 godzin zajęć
 • 30-minutowa konsultacja indywidualna z rodzicem
 • zajęcia w max. 7 osobowych grupach
 • wykwalifikowani terapeuci/trenerzy TUS

1290zł

Co mówią rodzice?

Aga J
Aga J
2024-02-01
Bardzo polecam zajęcia TUS z paniami Mają i Magdą. Zanim syn zaczął uczęszczać na zajęcia sprawiał sporo kłopotów w przedszkolu. Już po niecałych 2 miesiącach treningu poprawa była ogromna. Dziecko nauczyło się współpracować i lepiej wyrażać swoje emocje. Bardzo chętnie chodził na zajęcia. TUS w Błękitnej Chatce to był strzał w 10.
Michał R.
Michał R.
2023-09-10
Polecam miejsce, kompetentni specjaliści.
Jakub Mazurowski
Jakub Mazurowski
2023-07-13
Polecam. Córka czuje się tu swobodnie i lubi tu wracać za każdym razem.
Anna Ziemlińska
Anna Ziemlińska
2023-06-27
Do Błękitna Chatki na zajęcia TUS trafiliśmy trochę przypadkiem z problemami buntu, niechęci współpracy, złości i bycia królem świata syna. Przez 2 semestry pilnej współpracy i zajęć wyszystkie przedszkolne problemy zostały rozwiazane. Dziecko nauczyło się rozmawiać o emocjach, znajdować sposoby na radzenie sobie w niekomfortowych sytuacjach, współpracy w grupie, proszenia o pomoc. Syn dowiedzial sie ze bycie drugim czy ostatnim to nie koniec swiata. Co ważne, czas spędzony na Kapitańskiej był cennym czasem pełnym radości i po każdym tygodniu nie mogliśmy się doczekać kolejnych zajęć. Z całą pewnością będziemy kontynuować TUSy by wzmocnić odpowiednie zachowania. Zajęcia prowadzone w małych grupach, cotygodniowy feedback i podsumowanie w semestrze. Terapeuci pomocni również rodzicom
Zofia Jóźwicka
Zofia Jóźwicka
2023-06-26
Serdecznie polecam trening umiejętności społecznych w Błękitnej Chatce. Syn, dzięki zajęciom super się rozwinął. Prowadzące posiadają niezwykłą wiedzę i zdolności do pracy z dziećmi, potrafią zaciekawić dzieci a dzięki temu ich praca przynosi rezultaty. Grupy TUSowe są bardzo małe, prowadzone przez dwie panie psycholog, dzięki czemu każde dziecko jest traktowane indywidualnie i jest zauważone. Syn miał zajęcia z p. Dorotą i p. Zuzią. Oprócz TUSów w Błękitnej Chatce prowadzone są również różnego rodzaju terapie : ręki, psychologiczna, logopedyczna.
Fizjomental
Fizjomental
2023-06-26
Urzekło nas w pełni indywidualne podejście i niesamowite zaangażowanie Pani Mai. Polecamy!
Magdalena Magdalena
Magdalena Magdalena
2023-06-25
Polecam z całego serca. Miejsce, do którego trzeba czekać w kolejce, jednak zdecydowanie warto. Po 2 semestrach zajęć TUS widoczne efekty prowadzonej terapii. To miejsce tworzą osoby, które potrafią zaopiekować się nastolatkami i poświęcają im dużo uwagi i troski. Miejsce wypełnione pozytywna energią i empatią w każdym calu, od Pani koordynatorki po terapeutów. Nasz terapeuta Jacek Gach to osoba , którą ze śmiałością możemy polecać. Ma świetne podejście do młodych ludzi. Terapia dla córki była prawdziwą przyjemnością, a nie koniecznym przymusem. Pan Jacek potrafi nawiązać relację przyjacielską nie tracąc przy tym autorytetu u nastolatka. Z przyjemnością będziemy kontynuować spotkania w ramach podtrzymania terapii córki. Jako Mama dziękuję serdecznie za uwagę, czas i szacunek z jakim odnosi się Pan Jacek względem młodego człowieka. W Błękitnej Chatce córka czuje się równie ważna jak terapeuta.
Marzena Wanke
Marzena Wanke
2023-06-19
Bardzo fajny program zajęć. Po każdych zajęciach informacja na maila, nawet ze zdjęciami, co dzieci robiły. W czerwcu zorganizowali piknik i ognisko dla wszystkich dzieci i ich rodzin - bardzo fajne zabawy integracyjne dla całej rodziny. Najlepszy TUS w Trójmieście, polecam szczególnie Panią Maję Stefaniak i Panią Dorotę Bentkowską za cierpliwość, empatię i indywidualne podejście.
Zuzanna Komkowska
Zuzanna Komkowska
2023-06-15
Serdecznie polecam korzystanie z usług Błękitnej Chatki. Moje dziecko bardzo chętnie uczestniczyło w zajęciach TUS. Panie bardzo miłe i kompetentne. Zawsze otrzymałam rzetelną informację zwrotną dotyczącą przebiegu zajęć i postępów dziecka. Polecam
Agnieszka Urbanowicz
Agnieszka Urbanowicz
2023-06-13
Przemiła i wykwalifikowana kadra. Jakość zajęć na najwyższym poziomie. Syn zawsze chętnie uczęszcza na zajęcia. Pani Dorota zawsze z zainteresowaniem wyslucha rodziców i służy pomocą. Polecam w 100%.

Zgłoś udział w turnusie

Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszonego uczestnika.  W przypadku gdy uzna, że Turnus TUS nie jest odpowiednią formą wsparcia dla dziecka, zaproponuje inne, adekwatne do potrzeb dziecka możliwości.

Dziękujemy!

Przesłano formularz

Otrzymaliśmy twoje zgłoszenie!
Skontaktujemy się z Tobą.

Ta witryna używa plików cookie, aby móc wyświetlać Tobie najlepiej dopasowane treści. Dowiedz się więcej o polityce plików cookie