O NAS

Gabinet Terapeutyczny Błękitna Chatka

„Błękitna Chatka” to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom,
w którym wspieramy rozwój za pomocą mniej dyrektywnych metod terapeutycznych.

Jesteśmy przekonani, że podstawą każdej terapii jest relacja i to właśnie ona warunkuje efektywność pracy terapeutycznej.

Do każdego dziecka podchodzimy
w sposób indywidualny. Nie prowadzimy terapii behawioralnej.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Janusz Korczak

5

3

138

3

mgr Dorota Bentkowska

Psycholog

Założycielka „Błękitnej Chatki”. Psycholog, socjoterapeuta, trener umiejętności społecznych, terapeuta ręki. Autorka publikacji „Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia umiejętności społeczneych” oraz „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. Przewodnik dla terapeutów”, a także sklepu pomocetus.pl. Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, prowadząc TUS, terapię psychologiczną i terapię ręki.

dr Agata Hejmowska

Psycholog

Psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Psychologia kliniczna”, kurs zakresu psychotraumatologii, III stopniowy kurs terapii behawioralnej, a także kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i w tym nurcie pracuje najczęściej. Ma doświadczenie w terapii osób autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, chorobami przewlekłymi oraz zaburzeniami psychicznymi. Pracuje z dziećmi w wieku szkolnym oraz ich rodzicami, prowadząc konsultacje i terapię psychologiczną.

Aleksandra Car

Terapeuta

Studentka V roku Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, terapeuta pomocniczy TUS, instruktor Dramy. Ukończyła kurs Trenera Treningu Umiejętności Społecznych. Pasjonuje się teatrem i wszystkim co z nim związane, doświadczona w różnych formach teatralnych, z radością przekazuje dzieciom swój entuzjazm i pasje.

mgr Jacek Gach

Pedagog

Pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, nauczyciel mianowany, socjoterapeuta. Od 10 lat pracuje w szkole integracyjnej oraz domu dziecka, zajmuje się wsparciem dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami rozwojowymi w tym z autyzmem, FASD i niepełnosprawnością sprzężoną. W trakcie studiów z oligofrenopedagogigki.

Michał Bentkowski

Koordynator biura

NASI PARTNERZY

Studio Psychologiczne Joanny Węglarz – szkoli pedagogów i psychologów między innymi w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych.

Pomoce TUS to baza pomocy terapeutycznych stworzona z myślą o psychologach, pedagogach i terapeutach, pracujących z dziećmi i młodzieżą.